U petak, 22.3.2024. smo uz brojne uzvanike i suradnike održali svečanost otvorenja plastenika. Ovom prilikom zahvaljujemo brojnim uzvanicima na odazivu:

• gospodinu Luki Jurošu, pročelniku Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade
  • gospođama Maji Grgić i Hani Košić, predstavnicama tvrtke dm,
  • gospodinu Momiru Karinu, ravnatelju Uprave za potporu i
  • unaprjeđenje sustava odgoja i obrazovanja,
  • gospodinu Miroslavu Poje, doc. sa Zavoda za ukrasno bilje, krajobraznu arhitekturu i vrtnu umjetnost Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i prof. dr. Ines Han Dovedan
  • predsjednici MO Ciglenica Maji Šćukanec te brojnim predstavnicima medija i suradnih ustanova.

Otvorenje plastenika je za našu školu izniman događaj, obzirom da smo od 2013. godine

pokušavali riješiti pitanje stručne prakse za naše

učenike pomoćne cvjećare i vrtlare. U provedbi stručne prakse smo godinama koristili resurse i svesrdnu pomoć Agronomskog fakulteta u Zagrebu, kojima se ovom prilikom zahvaljujemo.

Konačno smo ostvarili svoj san za osiguravanjem uvjeta za izvođenje stručne prakse u plasteniku škole.

No svemu je prethodila prijava na natječaj tvrtke dm projektom Zavrtimo krug čime smo dobili značajna sredstva za opremanje plastenika te se zahvaljujemo dm-u na tome što su prepoznali našu ideju i financijski podržali ovaj projekt. Kako dobivena sredstva nisu bila dovoljna, obratili smo se našem Osnivaču Gradu Zagrebu, odnosno Gradskom

uredu za obrazovanje, sport i mlade da nam pomogne sa

sufinanciranjem projekta. Ovom prilikom se dodatno zahvaljujemo na bezrezervnoj podršci i suradnji. Zajedničkim djelovanjem svih uključenih

smo također zavrtili krug podrške na što smo osobito ponosni.

Projektom Zavrtimo krug smo povezali proizvodnju začinskog i ljekovitog bilja u plasteniku kroz upotrebu u školskoj kuhinji i ugostiteljskom praktikumu te održivo upravljanje ostatcima povrća i voća pri pripremi hrane i ponovnu upotrebu pri proizvodnji bilja čime smo zavrtili krug.

Na kraju mogli bismo reći da našu školu povezuju mnogi krugovi kojima smo se povezali i kroz pripremu današnje svečanosti od osmišljavanja priredbe, poklona za uzvanike, uređenje prostora i okoliša škole te pripreme domjenka, pa koristimo priliku zahvaliti svim učenicima i djelatnicima na maksimalnom trudu koji su iskazali pri organizaciji ovog iznimnog događanja.