Mobilnost u Rumunjskoj održala se od 6. do 10.lipnja 2023. godine. Evo što smo radili:

1. dan – ceremonija dobrodošlice u školi domaćina čiji drugi kat je preuređen u muzej rumunjskih starina, povijesti i umjetnosti; posjet lokalnoj farmi s pogledom na planinu Karpate gdje smo naučili puno o održivom životu, stočarstvu, proizvodnji sira i uzgoju organske hrane; posjet prekrasnom gradu Rasnovu i upoznavanje njegove kulture i baštine.
  1. dan – učenici ukrašavaju zid škole sadnjom jagoda u plastične boce; upoznavanje divljih životinja u rumunjskim šumama; posjet starom gradu Brasovu i upoznavanje njegove povijesti; kušanje tradicionalne rumunjske hrane; druženje i ples učenika
  1. dan – planinarenje i istraživanje planinske flore, zajednički piknik na planinskoj livadi; posjet dvorcu grofa Drakule; učenici su pripremili i servirali večeru, a zatim sve sami počistili.
  1. dan – jutarnja radionica za učenike u mješovitim grupama te svečana ceremonija dodjele certifikata; posjet Dino parku, prekrasnom zabavnom i interaktivnom parku gdje smo učili o dinosaurima te promišljali kako su klimatske promjene dovele do njihovog izumiranja.
  1. dan – posjeta tvrđavi Rasnov; branje cvjetova bazge, koje se potom stavlja na sušenje, a od sušene bazge se pravi ljekoviti čaj.

Stvorili smo mnogo lijepih uspomena i razvili nova prijateljstva!