ŠPANJOLSKA , Barcelona 27.3.-2.4.2022.

Nastavnici: Dinka E. Siječić, Nikolina Pupić Grmovšek, Ksenija Pinterić

Učenici: Karlo Rob, David Dujmović, Katarina Kušt, Ivana Ćelić, Viktorija Babić

Tema: Gender equality in each of our countries.

U okviru projekta prezentirali smo i pogledali kratke filmove na temu jednakosti među spolovima, koje su pripremili svi učesnici projekta. U pratnji domaćina obišli smo lokacije gdje su snimani kadrovi iz njihovog filma. Posjetili smo i glavne znamenitosti Barcelone, prvenstveno one koje se često prikazuju u filmovima svjetskih produkcija, a vidjeli smo i gradić Sitges koji je domaćin međunarodnog kinematografskog festivala fantastičnih filmova. Upoznali su nas sa Španjolskim školskim sustavom te smo učestvovali u radionicama o Glumačkim strategijama i Kako iskoristiti prirodnu svjetlost prilikom snimanja filma.

Diseminacija projekta održana je 7. lipnja 2022. na 5. sjednici nastavničkog vijećana kada smo učenike i nastavnike našeg škole educirali o provedenim aktivnostima u sklopu projekta.