PETI PROJEKTNI SASTANAK U RUMUNJSKOJ 23.-29.4.2023.

Zadnji projektni sastanak ovog projekta održan je u glavnom gradu Rumunjske, Bukureštu. Iz Hrvatske su bili troje profesora i petero učenika koji su bili savršeni tim. Učenici su uživali u aktivnostima koje su za nas pripremili domaćini. Tema ovog sastanka bili su filmovi na temu United Europe te smo prvi dan posvetili gledanju filmova i diskusiji na temu ujedinjene Europe. Sljedećih dana smo posjetili Crno more, Vojnu pomorsku akademiju i njihovu jedrilicu na moru te simulator plovidbe. Zatim smo posjetili dvorac u kojem je snimana vrlo popularna serija za mlade Wednesday, a također smo imali i radionicu i predavanje profesora s fakulteta novinarstva koji nas je poučavao o mobilnom novinarstvu i izradi filmova putem mobitela.

Učenici su se vratili u Zagreb puni dojmova sa željom da je bar potrajalo duže od sedam dana….