Učenici 2.K razreda su tijekom korizme na satovima razredne zajednice prvi puta čuli za Marijine obroke. Potaknuti snimkama mnogobrojne djece koja nemaju niti jedan dnevni obrok, odlučili su prikupljati novac i pomoći nekom vršnjaku da se školuje i prima topli obrok cijelu godinu. U školi smo kuhali i kušali kašu, dnevno se odricali i skupljali razredne priloge. 28.3.2023. odnijeli smo naše priloge u zagrebačku podružnicu Marijinih obroka i omogućili dnevni obrok i školovanje za troje djece. Gospođa Antonija nas je toplo primila, upoznala, fotografirala i podijelila s nama recept za kašu. Svi smo dobili majice s logom Marijinih obroka, a osjećaj radosti zbog činjenja dobra obasjao nam je lica i srca. Za uspomenu na smo gđi Antoniji predali sliku, rad našeg učenika Antonia. Nadamo se da ćemo svojim malim primjerom potaknuti i druge na djela ljubavi.
2.K i razrednica Jasenka Šebečić