Naša škola dobitnica je natječaja Ininog zelenog pojasa!
Svečano proglašenje dobitnika ovogodišnjeg Ininog Zelenog pojasa u kojem je naša škola pobijedila projektom “Više od kiše” održalo se u restoranu Botanist 22. svibnja 2024. Riječ je o projektu kojim ćemo postaviti sustav za skupljanje kišnice u školsko dvorište i korištenje kišnice u školskom plasteniku. Provest ćemo i sadnju puzajućeg i grmovitog bilja oko sustava za prikupljanje kišnice te edukaciju učenika o prirodnim filterima za vodu. INA već jedanaestu godinu zaredom objavljuje natječaj za sufinanciranje ekoloških projekata pod nazivom Inin Zeleni pojas, pokrenut 2014. godine s ciljem širenja svijesti o važnosti održivog razvoja. Tom prilikom su na suradnju pozvane organizacije civilnog društva, javne obrazovne ustanove (škole, vrtiće, fakultete), dobrovoljna vatrogasna društva te parkovi prirode kako bi zajedničkim snagama pridonijeli očuvanju okoliša u lokalnim zajednicama. Zahvaljujemo INI što su prepoznali naš projektni prijedlog te se nadamo daljnjoj uspješnoj suradnji.

No comment

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)