Od 31.svibnja do 4.lipnja 2022. održala se mobilnost u našoj školi u sklopu projekta “save the future, change the rules”, skraćeno S.F.C.R. Prvi dan sudionici projekta upoznali su osobitosti rada u našoj školi te načine kako nastojimo provoditi programe zdrave prehrane za učenike. Kasnije smo zajednički upoznavali ljepote Zagreba, upravo na dan njegova rođendana. Drugi dan učenici i profesori sudjelovali su na radionicama na temu poznavanja hrane (Food Literacy), sađenju začinskog bilja u našem eko-vrtu, recikliranju i izrađivanju kreativnih predmete. Treći dan je proveden na Repro Eko farmi. Radili su peciva, učili kako radi mlin i kako se dobiva brašno, razgovarali o zdravoj prehrani i zašto je važno zdravo se hraniti, upoznali pralju koja im je ispričala kako se pralo i peglalo rublje u vrijeme kada nije bilo struje i mašina. Uživali su u druženju i izradi plakata o zdravoj prehrani i raspravljali o zdravim prehrambenim navikama. Četvrti dan su proveli na Agronomskom fakultetu sadeći cvijeće, uređujući živicu, učili o kompostiranju i izrađujući ukrase od prirodnih materijala. Nakon zanimljivog rada uživali su u zasluženoj šetnji najljepšim zagrebačkim parkom Maksimirom. U skladu s temom projekta učili su kako živjeti s prirodom i kako ju sačuvati za buduće generacije. Zadnji dan smo proveli u analizi i vrednovanju te sabiranju dojmova jer  su svi dani prošli u atmosferi međusobne podrške i pomaganja, stjecanja novih znanja i iskustava. Ovo je pravi primjer inkluzije jer smo mi jedina posebna ustanova među redovnim školama u ovom projektu. Sve možete pogledati u prezentaciji!

Mobilnost u RH - lipanj 2022

No comment

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)