Učenici trećih razreda su 23. ožujka 2023. posjetili Sabor Republike Hrvatske. Ovim, već tradicionalnim posjetom, ponovili su znanja o hrvatskoj povijesti te utvrdili gradivo iz Politike i gospodarstva. Nakon toga su u sklopu projekta Zagreb – grad kulture posjetili Muzej grada Zagreba i sudjelovali na radionici Cehovska tradicija „Sam svoj majstor“.

Ostali učenici A turnusa su obilazili znamenitosti našeg grada, pa su tako prošetali centrom grada Zagreba i utvrdili znanje o ustanovama kultura. Nakon kratke, ali upečatljive vožnje zagrebačkom uspinjačom razgledali su Gornji grad te uživali u predivnom pogledu na Zagreb.