Dan europskih autora (Day of European Authors) je nova inicijativa Europske komisije koja se prvi put obilježava 27. ožujka 2023. U okviru toga u školi smo proveli akciju ‘Čitanje u školama’ koja uključuje paralelna događanja u srednjim školama diljem država članica EU.

Sudjelovali su učenici 1.G i 1.K razreda kojima se pristupilo na njima primjeren način. Školska knjižničarka i njihova profesorica hrvatskog jezika učenicima su kroz aktivnost objasnile važnost čitanja naglas. Čitanje naglas poboljšava pamćenje, pomaže u razumijevanju pročitanog, jača društvene veze jer se ostvaruju kvalitetnije veze između čitača i slušatelja i zabavno je jer se zajedno smijemo, komentiramo, iznosimo različite ideje… Na kraju sata učenici su rekli da im se svidjelo čitanje naglas te da su se osjećali opuštenije.