Temi stresa profesionalnih pomagača u radu s djecom mladima te članovima njihovih obitelji s teškoćama u razvoju ne posvećuje se dovoljno pažnje. Obzirom da se radi o zanemarenoj, ali iznimno važnoj temi, organizirali smo stručni skup pod nazivom: „Profesionalni stres stručnjaka u radu s djecom i mladima s teškoćama u razvoju i  njihovim obiteljima  i suradnja u otežanim uvjetima“. Skup je organiziran u suradnji sa Psihijatrijskom bolnicom za djecu i mladež.

Skupu je nazočilo više od 130 stručnjaka iz različitih područja: zdravstva, odgoja i obrazovanja i socijalne skrbi. Na skupu je kao predavač sudjelovala naša ravnateljica mr.sc. Đana Baftiri s temom: Utjecaj pozitivne školske i organizacijske klime i strategije suočavanja s teškim roditeljem – primjer iz prakse.