Dana 13.10.2017. u Opatiji je održan prvi Nacionalni seminar o globalnom obrazovanju za odgojno-obrazovne djelatnike pod nazivom „Jedi lokalno, misli globalno“ koji je organizirala udruga Žmergo u sklopu EU projekta EAThink2015, a uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja. Naša škola sudjelovala je kao partner u EU projektu EAThink2015. Naši učenici su sa video-uratkom sudjelovali na međunarodnom natječaju, a na nacionalnoj razini su osvojili drugo mjesto.

Prof. Marija Fridl Grosicki je na prvom Nacionalnom seminaru o globalnom obrazovanju održala predavanje o našoj školi kao primjeru dobre prakse. Sudionike je upoznala sa načinom i specifičnostima rada Škole, kao i o našoj snažnoj usmjerenosti na nastavak rada sukladno temama globalnog obrazovanja.