U rujnu 2020.  započeo je još jedan vrijedan i zanimljiv Erasmus+ projekt u kojem je naša škola partner pod nazivom Digital Director.

Nositelj projekta je Njemačka, a partneri u projektu, osim Hrvatske, još su Rumunjska i Španjolska.

U projektnim mobilnostima sudjelovat će i naši učenici koji će u suradnji s učenicima iz partnerskih škola izrađivati videe i učiti o snimanju, uređivanju i objavljivanju video uradaka. Očekujemo mnogo zabave!

AKTIVNOSTI

Glavna tema projekta podijeljena je na 5 podtema proširenih na pet zemalja partnera. Sukladno tome provest će se sljedeće mobilnosti Učenja, poučavanja i uvježbavanja (LTTA):

• C1- DIGITALNO STOLJEĆE I OBRAZOVANJE: Polaznici će usvojiti metode i  informacije o produkciji kratkog filma
  • C2- KRATKI FILMOVI S UTJECAJOM: Učenici koji sudjeluju razgovarat će o stvarima filmova i glavnoj ideji. Sudjelovat će u radionicama o fazama stvaranja filma i napisat će priče.
  • C3 – SNIMANJE KRATKIH FILMOVA: Učenici će raditi u multinacionalnim grupama na određene teme kako bi napisali priče i kreirali kratki film.
  • C4 – UREĐIVANJE KRATKIH FILMOVA: Učenici će naučiti koristiti programe za montažu filmova, snimati i ispravljati nove filmove u skupinama.
  • C5- EUROPA NAS UJEDINJUJE: Učenici će snimati filmove o europskim karakteristikama svake zemlje i stavljati ih u filmove zajedno pod naslovom “Europa nas ujedinjuje”.

• METODOLOGIJA

Projekt je dizajniran da pokrije 5 glavnih područja:

• A1. Upravljanje projektom – sadrži praćenje i procjenu, upravljanje rizicima, financijsko upravljanje, suradnju i komunikacijsku politiku koja će se primjenjivati ​​tijekom projekta.
  • A2. Provedba aktivnosti

Prije svake LTTA, grupe učenika će raditi na temi razmjene, učiti promatranjem i upravljanjem timom. Od tih učenika, 6 učenika (5 iz Hrvatske) bit će odabrano za sudjelovanje u LTTA i to je svojevrsna nagrada za njihovo aktivno sudjelovanje. Nakon LTTA, sudionici će organizirati radionice u kojima će s vršnjacima podijeliti vještine koje su usvojili na temu snimanja filma tijekom događaja.

• A3. Razrada zbirke materijala povezanih s filmskim aplikacijama

Proces razrade započinje u drugoj godini projekta. Svaka zemlja doprinosi tome da dijeli predstavljene materijale tijekom LTTA mobilnosti. Rezultat će imati metodologiju vođenja filmskog kluba.

• A4. Diseminacija/širenje rezultata

Širenje će biti stalna praksa. Započet će u rujnu 2020., a završit će nakon završnog datuma projekta. Projektna web stranica i e-twinning prostor kreiraju se na početku i ažuriraju jednom mjesečno ili barem nakon svakog većeg događaja

projekta.

• A5. Nastavak i održivost Svaka će škola pokrenuti filmski klub u godini nakon završetka projekta.

Ciljevi projekta

CILJ:

poboljšati digitalne vještine i jezične sposobnosti pomoću snimanja filmova, s namjerom obraćanja pozornosti na socijalna pitanja kao i na razlike i sličnosti te stavljajući naglasak na temeljne vrijednosti.

CILJEVI

Projekt će učenicima i nastavnicima pomoći:

• poboljšati praktične vještine povezane sa snimanjem filmova
  • razviti maštu i kompetencije kritičkog mišljenja
  • razviti komunikacijske i međuljudske vještine
  • potaknuti studente na aktivan pristup socijalnim problemima
  • prepoznati različite kulturne značajke i analizirati sličnosti i razlike